O firmie

Strona dlainzyniera.pl powstała z myślą udostępnienia oprogramowania inżynierskiego w przystępnych cenach dla szerokiego grona inżynierów budownictwa.

W swojej pracy zawodowej korzystałem i nadal korzystam z różnego rodzaju oprogramowania, polskiego i zagranicznego, często bardzo kosztownego. Zauważyłem, że cena oprogramowania w wielu przypadkach niestety nie jest adekwatna do jego funkcjonalności i przydatności w codziennej pracy, a niektórych narzędzi po prostu brakuje na rynku. Zacząłem więc tworzyć na własny użytek narzędzia dostosowane do moich potrzeb, a ponieważ uważam że programy te są już dość dobrze dopracowane, postanowiłem udostępnić je także innym.

Wszystkie tworzone przez mnie programy przeprowadzają obliczenia według najnowszych norm - Eurokodów. Wszystkie umożliwiają też zapis i odczyt danych, a także tworzenie czytelnej notki obliczeniowej w programie MS Word.

Do opublikowanych już programów sukcesywnie dołączać będą kolejne, planowane jest także wprowadzanie nowych opcji i ulepszeń do gotowych już programów.

Mam nadzieję, że korzystanie z moich programów sprawi Państwu wiele satysfakcji i przede wszystkim ułatwi codzienną pracę.


mgr inż. Jacek Gieczewski
 • aktywny projektant, konstruktor (własna działalność
  - firma PJG Konstrukcje Jacek Gieczewski)
 • absolwent Politechniki Poznańskiej
 • uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń
  w specjalności konstrukcyjno - budowlanej
 • wieloletnia praktyka projektowa, szczególnie w projektowaniu konstrukcji żelbetowych, prefabrykowanych i drewnianych
 • członek Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, delegat na zjazdy WOIIB obecnej kadencji
portret
Publikacje:
 1. Gieczewski Jacek: "Obliczanie i konstruowanie zbrojenia żelbetowych wsporników słupowych według Eurokodu 2",
  Inżynier budownictwa, nr 12/2016, str.92-96, PL ISSN 1732-3428